דק למרפסת

כמעט לכל דירה בארץ יש מרפסת. במרפסות ניתן ליצור גינות גג מעניינות. עד היום נאלצו בעלי הגגות והמרפסות להתפשר על אדניות ועציצים, כדי בטון וחרס, אדניות עץ ושאר מיכלים, אך כל אלו לא נותנים באמת הרגשה של גינה אמיתית. גם אתם רוצים להיות בבית, להרגיש בחוץ? כך תהפכו את המרפסת למקום האהוב ביותר על בני הבית, באמצעות התקנת דק. מרפסות השמש הפכו לחלק בלתי נפרד מהבית ומהעיצוב שלו. והחוויה של בית מעוצב ויפה יחד עם גינת מרפסת מעוצבת ברמה גבוהה, מאפשרים סביבת מגורים ברמה הכי גבוהה שיש עם חוויה ירוקה ופורחת.
אם אתם גרים בדירה, ולא זכיתם בגינה פרטית משלכם, אל דאגה- גם אתם תוכלו להינות מחלקת אלוהים קטנה משלכם. יש אלמנטים שונים באמצעותם תוכלו להפוך את המרפסת למקום נעים ומזמין. אפשר להזמין פרגולה שתיצור הצללה מפני קרני השמש, לפזר עציצים ואדניות של פרחים ועשבי תיבול, לקנות מערכת ישיבה נוחה וגם להתקין דק.
אז למה בעצם להתקין דקים ופרגולות במרפסות הבית? התשובה טמונה בשני עקרונות בולטים בשיטת הבנייה המודרנית: חללים קטנים ומרפסת לכל דירה. גם בדירות בהן יש 5-6 חדרים, השטח של כל חדר קטן ביחס למה שהיה קיים בבתים הישנים ויש צמצום גם בגודל השטח הציבורי, אשר כולל את הסלון, המטבח ופינת האוכל. כאשר בוחרים להתקין דקים ופרגולות במרפסת, למעשה מאפשרים ניצול מקסימלי של החלל ומרחיבים את השטח הציבורי. הבחירה בעץ או בחומרים דמוי עץ, שמשתלבים בצורה טיבעית עם מצחייה, משרה אווירה כפרית נעימה ובני הבית יוכלו להתהלך יחפים ולהרגיש שהם בחוץ. קרמיקה אינה נותנת את אותה התחושה כמו עץ, ולכן הדרך הכי קלה ונוחה להביא קצת טבע למרפסת היא התקנת דק.

דק למרפסת של חברת TREX מומחים בדקים סינטטיים לבריכה, דק לגינה ודק לחצר

האם מומלץ להתקין דק איפאה במרפסת?

דק איפאה נחשב לדק מבוקש בעיקר בחצרות וגינות, אך כשמדובר במרפסות צריך לקחת בחשבון את המשקל הכבד של לוחות העץ ומורכבות ההתקנה. לכן קודם כל יש יש לבדוק מה המשקל המקסימלי שאפשר להעמיס על המרפסת.  ייתכן ולא יהיה אפשרי להתקין את האיפאה כלל. חיסרון נוסף זו העובדה שדק איפאה דורש תחזוקה שוטפת בכל שנה של שיוף וצביעה. ללא התחזוקה הדק יתדרדר ויראה דהוי ומוזנח. אם אינכם מתכוונים לתחזק את הדק עדיף לוותר עליו מראש, כי עדיף קרמיקה ואדניות מאשר דק מוזנח. חידוש דק הוא עסק יקר, וחישוב של העלות הראשונית של התקנת הדק יחד עם מחירי התחזוקה מראה שהתקנת דק עץ מכל סוג שהוא זה עסק יקר. אם בכל זאת החלטתם לבחור בדק איפאה למרפסת, הזמינו מתקין מקצועי שיוכל לעשות עבודה מדויקת, אסתטית ובטיחותית. 

דק למרפסת של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים - בדק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דק למרפסת ובנייה ירוקה

למרות האהבה למראה העץ הטבעי, העלות וכאב הראש של התחזוקה השוטפת פשוט לא שווים את ההשקעה. עדיף כבר להשאר עם קרמיקה. בנוסף לכך קשה להישאר אדישים מול הטענה שכריתת עצי איפאה פוגעת באיכות הסביבה. קיומם של עצים אלו תורם לאיזון האקולוגי ובשנים האחרונות נעשים מאמצים לצמצם את כריתת העצים על ידי הטלת מגבלות שונות.
מה יעשה אדם שחפץ בדק למרפסת? יש סוגי דקים סינטטיים שונים ואפשרויות של בנייה ירוקה עם דק סינטטי, המבוססות על חומרים מעובדים או סינטטיים למשל דק סינטטי.
אוהבים את מראה העץ ומתקשים לוותר על התמונה שדמיינתם? אפשרות אחת היא לבחור בדק במבוק. הבמבוק שייך גם כן למשפחת הצומח, אך הוא גדל בקצב מהיר ולכן ניתן להשתמש בו לייצור דק מבלי לחשוש לפגיעה מסיבית באוצרות הטבע. קני הבמבוק משמרים את מראה העץ הייחודי וכך מאפשרים ליהנות מכל העולמות. עם זאת, חשוב לדעת שכיום דק במבוק עובר תהליך ייצור תעשייתי הכולל שימוש בחומרים מעובדים, כך שהוא אינו נחשב 100% טבעי.
דק במבוק מחיר ויתרונות נוספים, מלבד המראה הייחודי, דק במבוק מהווה אלטרנטיבה זולה ביחס לדק איפאה ודק אורן. בנוסף, הוא אינו נשחק בקלות, אינו מתחמם מהר והוא נחשב באופן יחסי ליציב ועמיד. אך גם הוא זקוק לחידוש וצביעה בכל שנה כדי להמשיך להיראות טוב. ולכן על אף שדק במבוק נחשב לידידותי יותר לסביבה בהשוואה לסוגים אחרים של דקים מעץ, גם הוא בסופו של דבר יעלה כסף וידרוש מאמצים כדי לשמור על התחזוקה השוטפת. הסוג היחיד של הדקים שאינו זקוק לתחזוקה הוא דק סינטטי.

דק למרפסת של חברת TREX - מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

דק אורן או דקים סינטטיים?

הזכרנו קודם דק למרפסת מעץ איפאה, אך למעשה יש סוג נוסף של עץ הנחשב לנפוץ ובעל יתרונות רבים, וזהו עץ האורן. צבעו של האורן בהיר יחסית, קל לייצר ממנו צורות שונות ומחירו נמוך בהשוואה לדק איפאה. מנגד, כל גרירה של כיסא או שולחן יכולה להשאיר שריטה, הוא מצריך תחזוקה קבועה ואם בטעות תישפך לכם כוס משקה, הסימן יישאר. מבחינת בנייה ירוקה עצי אורן זמינים יותר ביחס לעצים אחרים, אך גם הם נחשבים למשאב מוגבל. חשוב להבין גם עץ אורן סובל מחסרונות רבים כמו כל עץ טיבעי, בעיקר בכל הקשור לתחום התחזוקה, והנראות לאורך שנים. כל דק מעץ טיבעי מכל סוג זקוק לחידוש ותחזוקה אחת לתקופה. אם אתם מתכוונים לעשות את עבודות התחזוקה בעצמיכם זה יוריד את העלויות באופן משמעותי, אך קחו בחשבון זמן עבודה של כמה שעות פעמיים בשנה. 
לעומת זאת, דקים סינטטיים, אינם עושים שימוש בתעשיית כריתת העצים. דקים סינטטיים של טרקס עשויים מנסורת שנאספת מנגריות ומשקיות סופר משומשות. הדקים הסינטטיים של טרקס אינם זקוקים לתחזוקה כלל. הם עמידים ביותר בפני מזג אוויר ומכרסמים. הם לא ידהו, לא יספגו כתמים, ותמיד יהיו בטיחותיים. העמידות שלהם היא סיבה נוספת לכך שהדקים של טרקס הם ידידותיים יותר לסביבה בהשוואה לדק עץ- כי לא תצטרכו להחליף את הדק או לחדש אותו. בחישוב עלויות לטווח הרחוק, דק סינטטי אמנם מעט יקר יותר מבחינת ההוצאה הראשונית שלו, אך עלות התחזוקה היא אפס, וההשקעה מבחינת הזמן גם אינה קיימת. בנוסף לכך יש 25 שנות אחריות לכך שהדק יראה נפלא כמו ביום ההתקנה, וזאת למרות חשיפה לשמש ולנזקי מזג האוויר. כך תוכלו להינות ממנו לשנים רבות. 

דקים סינטטים של טרקס

הדקים הסינטטיים של טרקס הם היפים והאיכותיים ביותר בשוק. הם הדומים ביותר לדק עץ טיבעי מכיוון שיש להם מרקם של עץ. בואו אלינו לפגישת ייעוץ. נשמח לעזור לכם לבחור את הדק הנכון עבורכם. יש לנו שתי סדרות של דקים ובשניהם מגוון גדול של צבעים שמתוכם ניתן לבחור. הדקים שלנו מגיעים עם 25 דקות אחריות. כך תדעו שבבחירת הדקים של טרקס אתם מקבלים שירות מקצועי ואמין, ושקט נפשי כי יש לכם את המוצר הטוב ביותר בשוק.

גם אתם מעוניינים בדק סינטטי למרפסת, דק לבריכה, דק לגינה או דק לחצר? הדקים הסינטטיים של חברת טרקס מגיעים עם אחריות ל-25 שנה, זאת בשל תכונותיהם הייחודיות והאיכות הבלתי מתפשרת, הכוללות עמידות גבוהה בפני שחיקות, בלאי ושריטות, עמידות בפני תנאי מזג האוויר הישראלי ויכולת ייצור בהתאמה אישית לכל לקוח, לפי צורת המרפסת. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן