דק למרפסת

להיות בבית, להרגיש בחוץ, כך תהפכו את המרפסת למקום האהוב ביותר על בני הבית, באמצעות התקנת דק.
יש אלמנטים שונים באמצעותם תוכלו להפוך את המרפסת למקום נעים ומזמין. אפשר להזמין פרגולה שתיצור הצללה מפני קרני השמש, לפזר עציצים ואדניות של פרחים ועשבי תיבול, לקנות מערכת ישיבה נוחה וגם להתקין דק.
אז למה בעצם להתקין דקים ופרגולות במרפסות הבית? התשובה טמונה בשני עקרונות בולטים בשיטת הבנייה המודרנית: חללים קטנים ומרפסת לכל דירה. גם בדירות בהן יש 5-6 חדרים, השטח של כל חדר קטן ביחס למה שהיה קיים בבתים הישנים ויש צמצום גם בגודל השטח הציבורי, אשר כולל את הסלון, המטבח ופינת האוכל. כאשר בוחרים להתקין דקים ופרגולות במרפסת, למעשה מאפשרים ניצול מקסימלי של החלל ומרחיבים את השטח הציבורי. הבחירה בעץ או בחומרים דמוי עץ, משרה אווירה כפרית נעימה ובני הבית יוכלו להתהלך יחפים ולהרגיש שהם בחוץ.

דק למרפסת של חברת TREX מומחים בדקים סינטטיים לבריכה, דק לגינה ודק לחצר

האם מומלץ להתקין דק איפאה במרפסת?

דק איפאה נחשב לדק מבוקש בעיקר בחצרות וגינות, אך כשמדובר במרפסות צריך לקחת בחשבון את המשקל הכבד של לוחות העץ ומורכבות ההתקנה. חיסרון נוסף זו העובדה שדק איפאה דורש תחזוקה שוטפת בכל שנה של שיוף וצביעה. ללא התחזוקה הדק יתדרדר ויראה דהוי ומוזנח. חידוש דק הוא עסק יקר, וחישוב של העלות הראשונית של התקנת הדק יחד עם מחירי התחזוקה מראה שהתקנת דק עץ מכל סוג שהוא זה עסק יקר. אם בכל זאת החלטתם לבחור בדק איפאה למרפסת, הזמינו מתקין מקצועי שיוכל לעשות עבודה מדויקת, אסתטית ובטיחותית.

דק למרפסת של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים - בדק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דק למרפסת ובנייה ירוקה

למרות האהבה למראה העץ הטבעי, קשה להישאר אדישים מול הטענה שכריתת עצי איפאה פוגעת באיכות הסביבה. קיומם של עצים אלו תורם לאיזון האקולוגי ובשנים האחרונות נעשים מאמצים לצמצם את כריתת העצים על ידי הטלת מגבלות שונות.
מה יעשה אדם שחפץ בדק למרפסת? יש סוגי דקים סינטטיים שונים ואפשרויות של בנייה ירוקה עם דק סינטטי, המבוססות על חומרים מעובדים או סינטטיים למשל דק סינטטי.
אוהבים את מראה העץ ומתקשים לוותר על התמונה שדמיינתם? אפשרות אחת היא לבחור בדק במבוק. הבמבוק שייך גם כן למשפחת הצומח, אך הוא גדל בקצב מהיר ולכן ניתן להשתמש בו לייצור דק מבלי לחשוש לפגיעה מסיבית באוצרות הטבע. קני הבמבוק משמרים את מראה העץ הייחודי וכך מאפשרים ליהנות מכל העולמות. עם זאת, חשוב לדעת שכיום דק במבוק עובר תהליך ייצור תעשייתי הכולל שימוש בחומרים מעובדים, כך שהוא אינו נחשב 100% טבעי.
דק במבוק מחיר ויתרונות נוספים, מלבד המראה הייחודי, דק במבוק מהווה אלטרנטיבה זולה ביחס לדק איפאה ודק אורן. בנוסף, הוא אינו נשחק בקלות, אינו מתחמם מהר והוא נחשב באופן יחסי ליציב ועמיד. אך גם הוא זקוק לחידוש וצביעה בכל שנה כדי להמשיך להיראות טוב.

דק למרפסת של חברת TREX - מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

דק אורן או דקים סינטטיים?

הזכרנו קודם דק למרפסת מעץ איפאה, אך למעשה יש סוג נוסף של עץ הנחשב לנפוץ ובעל יתרונות רבים, וזהו עץ האורן. צבעו של האורן בהיר יחסית, קל לייצר ממנו צורות שונות ומחירו נמוך בהשוואה לדק איפאה. מנגד, כל גרירה של כיסא או שולחן יכולה להשאיר שריטה, הוא מצריך תחזוקה קבועה ואם בטעות תישפך לכם כוס משקה, הסימן יישאר. מבחינת בנייה ירוקה עצי אורן זמינים יותר ביחס לעצים אחרים, אך גם הם נחשבים למשאב מוגבל.
לעומת זאת, דקים סינטטיים, אינם עושים שימוש בתעשיית כריתת העצים. דקים סינטטיים של טרקס עשויים מנסורת שנאספת מנגריות ומשקיות סופר משומשות. הדקים הסינטטיים של טרקס אינם זקוקים לתחזוקה כלל. הם עמידים ביותר בפני מזג אוויר ומכרסמים. הם לא ידהו, לא יספגו כתמים, ותמיד יהיו בטיחותיים. העמידות שלהם היא סיבה נוספת לכך שהדקים של טרקס הם ידידותיים יותר לסביבה בהשוואה לדק עץ- כי לא תצטרכו להחליף את הדק או לחדש אותו. כך תוכלו להינות ממנו לשנים רבות.

גם אתם מעוניינים בדק סינטטי למרפסת, דק לבריכה, דק לגינה או דק לחצר? הדקים הסינטטיים של חברת טרקס מגיעים עם אחריות ל-25 שנה, זאת בשל תכונותיהם הייחודיות והאיכות הבלתי מתפשרת, הכוללות עמידות גבוהה בפני שחיקות, בלאי ושריטות, עמידות בפני תנאי מזג האוויר הישראלי ויכולת ייצור בהתאמה אישית לכל לקוח, לפי צורת המרפסת. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן