דקים סינטטיים יתרונות וחסרונות

כבר עם קום המדינה, התפיסה היתה שכדי להפריח את השממה יש לבנות בניינים ולפתח תשתיות, וכך קרה שמרחביה של ישראל לבשו "שלמת בטון ומלט" כפי שכתב נתן אלתרמן. אבל תוך כדי תהליך הפרחת השממה, כאשר המרחבים הפתוחים לאט לאט הולכים ומצטמצמים ונעלמים מן הנוף הישראלי, אנשים מתחילים לחוש שהעצים והפרחים שבשדרות וברחובות העיר כבר אינם מספיקים. הגעגוע לטבע ולמרחב גורם להם להשקיע באדריכלות נוף, וכך הערים שלנו שוב נצבעים בירוק בעזרת גינות ומרפסות.
מכיוון שהגינות הציבוריות והפרטיות הם מרחבים שהישראלים אוהבים להשתמש בהם לצורך בילוי וזמן איכות, חשוב מאוד להשקיע בהם. שילוב נכון של רצפת דק עם דשא ועציצים ייתן עיצוב אסטטי עם תחושה של טבע, אך יהיה חסכוני מבחינת השקייה.

דקים סינטטיים של חברת TREX, יתרונות וחסרונות - טרקס מומחים בדקים סינטטיים, דק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דק עץ

יש אנשים שמאוד אוהבים את המראה הטבעי, ולכן תמיד ילכו על דק עץ. בזמן האחרון יותר קשה להשיג דק איפאה בגלל התמעטות מקורות האספקה, ובגלל רגולציה שמטרתה מניעת פגיעה ביערות גשם. אכן, בניה בעץ אינה ידידותית לסביבה בהשוואה לדקים הסינטטיים, אך יש דברים נוספים שחשוב לקחת בחשבון. בניה מעץ אמנם זולה יותר, אך לטווח הארוך היא יקרה יותר, מכיוון שהתחזוקה של העץ יקרה וחידוש דק דורש זמן ומאמץ. דק שלא מתחזקים בכל שנה מתדרדר במהירות. הוא דוהה עם השמש ונראה ישן ובלוי. הוא עלול להירקב, ואם נשפך עליו מזון שומני או יין הוא סופג כתמים שקשה מאוד להפטר מהם. בנוסף, עם הזמן הוא נוטה להסדק, להשבר, להתעוות ולהוציא שבבים. בתוך שנים ספורות אתם עלולים למצוא את עצמכם מפרקים את הדק הישן רק כדי לבנות אחד חדש.

דקים סינטטיים של חברת TREX, יתרונות וחסרונות - טרקס מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

דק סינטטי - בנייה ירוקה

לקוחות רבים, הן במגזר הפרטי והן במגזר המוסדי, מחפשים פתרונות שדורשים תחזוקה מועטה לאורך זמן, שכן הדרך הנכונה לבחון את עלות המוצר הנה שקלול עלויות התחזוקה לאורך חיי הדק, ודק סינטטי דורש תחזוקה מינימלית עד אפסית.
הדקים הסינטטיים של טרקס הם מוצר בעל צמיחה מתמדת בביקוש מכיוון שהם הדקים היפים והאיכותיים ביותר בשוק.
הדק הסינטטי הנקרא באנגלית Composite deck מורכב מסיבי עץ ממוחזר ומסיבי פלסטיק ממוחזרים. הראשונים שהמציאו ייצור דק בשיטה זו הם חברת טרקס בשנת 1996, ומאז הם ממשיכים להיות הטובים והאיכותיים ביותר בתחום, וכן החדשנים ביותר בתחום, שכן הם ממשיכים לפתח ולשפר את המוצרים שלהם בצורה עקבית מאז ועד היום. חברת טרקס גאה מאוד בעובדה ש 95.4% מהחומרים שמהם מיוצרים הדקים הסינטטיים שלהם הם ממוחזרים. בניית דק סינטטי של טרקס נחשבת לבניה ירוקה גם מכיוון שהעמידות כל כך גבוהה, שלא תצטרכו לבזבז חומר ולבנות דק נוסף לשנים רבות. כך גם נמנעים מכריתת עצים, וגם ממחזרים פסולת תעשיה של העץ ופלסטיק ומחזרים אותה לשימוש אפקטיבי לאורך זמן.
תהליך הייצור של הדקים הסינטטיים של טרקס נעשה בצורה מבוקרת ובבנייה ירוקה. העץ מגיע משאריות הנסורת של נגריות שנשאבות ומובלות אל המפעלים. שקיות פלסטיק נאספות מרשתות סופר מכל רחבי ארה"ב ומגיעות גם הן אל המפעלים של טרקס. במפעל הפלסטיק הופך לסיבים עבים וארוכים. סיבי הפלסטיק וסיבי העץ עוברים תהליך כימי שבו הם הופכים לחומר קומפוזיט שיש לו תכונות משותפות לעץ ולפלסטיק.

דקים סינטטיים של חברת TREX, יתרונות וחסרונות - התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים

יתרונות וחסרונות של הדק הסינטטי של טרקס

דקים סינטטיים אינם מצריכים תחזוקה כלל, תכונות הפלסטיק שבהם גורמות לכך שלוחות הדק הסינטטי עמידים במיוחד ואינם נסדקים, נרקבים או מתעוותים. אך רק הדקים הסינטטיים מהדור השלישי של טרקס עמידים בפני שריטת ודהייה מהשמש. לוחות הדקים של טרקס כבדים יותר מכל סוגי העצים, ולכן ההובלה והשינוע שלהם יותר יקר יותר. כמו כן החומר עצמו יקר בהשוואה לעץ טבעי. אך כאשר לוקחים בחשבון את העלויות שנחסכות על ידי העמידות והתחזוקה הנמוכה, אין ספק שחסכוני יותר להשקיע בדק סינטטי איכותי מראש ולא לשקוע בהוצאות שוטפות של תחזוקה מאוחר יותר.

דקים סינטטיים של חברת TREX, יתרונות וחסרונות - טרקס מומחים בדקים סינטטיים לחצר, דק לגינה ודק למרפסת

מעוניינים בדק לגינה, דק לבריכה או דק למרפסת, הגעתם למקום הנכון. חברת טרקס, דקים סינטטיים, חיפוי קירות חוץ, התקנת דק ומעקות חוץ, מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או למלא פרטים לקבלת מידע נוסף.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן