דק אורן מחיר

הגוון הייחודי שלו והמחיר הנוח הופכים את עץ האורן לחומר גלם פופולרי למדי. כך הוא משמש לא פעם לעיצוב פריטי ריהוט גן, למשקופים ולדלתות, וגם לחיפוי רצפות או לפרגולות. במקרים רבים ניתן לראות כי הוא משמש גם לעיצוב דקים בחצרות ובמרפסות הבתים, אבל חשוב לזכור כי על אף הוא שנחשב זול יחסית, להתקנת דק אורן מחיר משמעותי יותר בטווח הארוך, וכדאי לתת על כך את הדעת.

דק אורן מחיר - TREX דקים סינטטיים

דק אורן – רגיש הרבה יותר

כאמור, להתקנת דק אורן מחיר שנראה על הנייר זול יחסית, אך בפועל כדאי לקחת בחשבון עוד כמה פרמטרים שמשפיעים על שורת המחיר ועל סכום ההשקעה הכללי שלכם. בעיקר נזכיר את התחזוקה ואת הבלאי, שכן עץ אורן נחשב לחומר גלם בעל רגישות גבוהה לשריטות. הוא גם נשחק בקצב מסחרר ובשל החשיפה התמידית שלו לשמש, הגוון היפה שלו מאבד מקסמו בטווח הארוך. כדי לשמור עליו וליהנות מהמראה הטבעי, כמו גם מהצבע המקורי שלו, נצטרך להשקיע זמן ומשאבים בתחזוקה – וכך הוא מאבד את היתרון המרכזי שלו, המחיר.

מחיר דק אורן - TREX דקים סינטטיים

איך מחדשים דק אורן?

כאמור, עץ אורן רגיש מאוד, ואין לנו דרך פשוטה להגן על דק האורן לאור העובדה שמדובר באלמנט שנמצא בחוץ – תחת קרני השמש – עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מי שבכל זאת רוצה ליהנות ממנו לאורך זמן יצטרך לבצע חידוש של הדק מדי שנה, ופעולה זו מורכבת למעשה משורה של פעולות אחרות, לרבות שיוף על העץ, שימון, צביעה ומריחת חומרים מיוחדים. התוצאה ברורה: את הכסף שחסכנו על העץ עצמו נשלם בריבית במשך שנים כשנצטרך לעבוד קשה כדי לשמור על המראה היוקרתי והנוצץ שלו.

מה המחיר של דק אורן? - TREX דקים סינטטיים

חוסכים בעלויות – דק סינטטי

אם מחיר דק אורן זול יחסית בשלב הראשון, וגבוה הרבה יותר בטווח הארוך, הרי שיש היום פתרון נהדר שחוסך לנו כסף לאורך זמן ובעיקר חוסך לנו הרבה עבודה. הטכנולוגיות המודרניות הן שמאפשרות לנו לייצר כיום דקים סינטטיים מרשימים, דמויי עץ, הזמינים בשלל גוונים. האמת הפשוטה היא שלרוב אף לא נוכל לזהות הבדלים בין דק אורן טבעי לדק אורן סינטטי, פשוט משום שהם נראים זהים למדי. את ההבדל נרגיש בכל זאת בכיס: הדק הסינטטי לא דורש תחזוקה, וכך הוא חוסך לנו הרבה כסף, זמן, אנרגיות וכאבי ראש. הוא לא מתנפח, הוא לא נסדק והוא נשאר יפה ומרשים לאורך זמן, בלי ללטש, לצפות או לעטוף אותו בחומרים מיוחדים.

דקים סינטטיים דמוי עץ אורן - הפתרון הידידותי יותר לסביבה

אל שני השיקולים שהזכרנו כאן – השיקול הכלכלי והשיקול האסתטי – אפשר להוסיף עוד נקודה חשובה למחשבה. להתקנת עץ אורן מחיר נוסף, שלא נמדד בכסף, וזהו השיקול הסביבתי. הרי כדי להגיע אל התוצאה המרשימה נדרש שימוש בעץ טבעי, כזה שנכרת במיוחד עבורנו. לא רק שהיום מדובר בפעולה קצת יותר מורכבת בשל תקנות ורגולציות שונות, אלא שזהו גם פתרון לא מאוד אקולוגי, ויש לקחת את זה בחשבון. דקים סינטטיים מספקים גם כאן מענה אופטימלי, שכן לצורך הייצור נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים בלבד.

דק אורן או דק סינטטי אורן – איזו אופציה עדיפה?

עכשיו, כשכל הנתונים בידיכם, תוכלו לקבל את ההחלטה ולבחור את הדק המתאים ביותר לצרכים שלכם. זה שיחסוך לכם כסף לא רק בעת הקנייה אלא גם בטווח הארוך, זה שנחשב ידידותי הרבה יותר גם לסביבה, וזה שידרוש מכם הרבה פחות עבודה. כך או כך תיהנו מדק יפהפה שישדרג את החצר או את המרפסת שלכם.

הדקים הסינטטיים של חברת TREX מיוצרים מתערובת קומפוזיט ייחודית, אשר מכילה 95% חומרים ממוחזרים. אם איכות הסביבה חשובה לכם ואתם רוצים לשדרג את מרפסת השמש מבלי לפגוע באוצרות הטבע, כדאי שתתקדמו לדקים הסינטטיים של חברת טרקס. צוות המומחים של TREX זמינים בטלפון מספר: 077-997-3060 לכל שאלה והתייעצות, כמו כן אתם מוזמנים למלא את הפרטים בטופס ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן