דק עץ מחיר

אתם משתוקקים לתכנן את הדק המושלם לחצר שלכם, אבל מתלבטים בין סוגי העץ השונים. חשוב לכם להגיע למראה המדויק, אבל חשוב לא פחות לקבל החלטה טובה ונכונה המתאימה גם למסגרת התקציב שהגדרתם. אין ספק שלבחירת דק עץ מחיר התלוי בשורה ארוכה של משתנים, וזה בדיוק הזמן להבין איך נקבע המחיר ומה באמת כדאי לקחת בחשבון רגע לפני שמקבלים החלטה.

דק סינטטי, חסכוני בטווח הארוך - TREX

דק עץ – לא רק חומר הגלם

לכאורה, בבחירת דק עץ ישנה משמעות לחומר הגלם שבו נעשה שימוש, אבל המציאות למעשה מעט יותר מורכבת. על אף שאין כל ספק כי חומרים איכותיים הם גם חומרים יקרים הרבה יותר, אל התמונה נכנסים עוד כמה פרמטרים המשפיעים על שורת המחיר. למשל, חומרי גלם שזמינותם נמוכה יותר יזכרו לתג מחיר גבוה יותר. לצורך הדוגמה, דר מעץ איפאה נחשב יקר בזכות המראה והטקסטורה, אבל עלותו גבוהה יותר משום שמדובר בעץ שזמינותו נמוכה משמעותית. כאשר ההיצע נמוך – המחיר מזנק.

מהו המחיר של דק עץ - טרקס

דק סינטטי, הקשר בין המחיר למותג

לתכנון דק עץ מחיר התלוי, כאמור, במספר משתנים. אחד הבולטים שבהם הוא זהותה של החברה המייצרת את הדק, כאשר דק סינטטי של חברה מובילה כמו TREX, למשל, צפוי לעלות מעט יותר. אלא שהפערים במחיר קשורים באופן ישיר וברור לאיכות ולעמידות של חומר הגלם. הדק העמיד משרת אתכם נאמנה לאורך שנים, שומר על מראה רענן ונקי, בלי שריטות ובלי כתמים. התחזוקה שלו קלה, הניקיון שלו פשוט וגם החשיפה הממושכת לשמש לא מובילה לשינויים בצבע או בצורה.

דק עץ מחיר - TREX

דק עץ – מחיר ההתקנה

נקודה נוספת המשפיעה על מחיר דק עץ או דק סינטטי קשורה בהתקנה עצמה, כאשר במקרים מסוימים – בפרט כאשר מדובר בדק סינטטי – ניתן אף לוותר על שירות ההתקנה ולחסוך עלויות רבות. מאחר והדק הסינטטי קל יותר בהתקנה שלו ואפשר להתקין אותו באופן עצמאי ובעזרת ההוראות המפורטות המסופקות על ידי היצרנית. באופן טבעי, מי שמוותר על הזמנת גורם מקצועי שיבצע את ההתקנה ובוחר לעשות זאת בעצמו, צפוי לחסוך לא מעט כסף לכל אורך התהליך, וליהנות בכל זאת מתוצאה נהדרת ומדק מרשים ואיכותי מאוד.

דק סינטטי – חסכוני בטווח הארוך

משתנה נוסף והכרחי במשוואה הוא, כמובן, משתנה התחזוקה. למעשה, זהו אחד הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על מחירו של הדק לא רק בטווח הקצר, אלא לאורך זמן. כפי שהזכרנו קודם, התחזוקה של דק סינטטי פשוטה הרבה יותר, ויש לכך השפעה עצומה על העלות הכוללת. בפשטות, כשאתם בוחרים את הדק המנצח לחצר, דק למרפסת או דק לבריכה, מחיר החומר וההתקנה איננו המחיר היחיד שקובע. בדקו לעומק את דרישות התחזוקה, נסו להבין האם תצטרכו לצבוע, ללטש ולשמן את העץ, והעריכו את עלות התחזוקה בטווח הארוך. הדקים הסינטטיים הם ללא ספק פתרון נפלא, הם דרושים תחזוקה מינימלית, מה שהופך אותם לפתרון המנצח.
מעל לכל כדאי לזכור כי שורת המחיר חשובה, אבל היא איננה המשתנה היחיד שקובע. שימו לב לאיכות חומר הגלם, לגמישות שלו ולעמידות שלו לאורך זמן. הדק הסינטטי, למשל, הוא פתרון שעלותו הראשונית גבוהה יחסית, אבל הוא מספק גמישות מקסימלית ומאפשר לכם לבחור בכל עיצוב ובכל סגנון. הוא גם עמיד מאוד, וכך תיהנו מהמראה הייחודי גם בעוד שנים, ואל כל היתרונות הללו ניתן להוסיף עוד יתרון אחד חשוב – מדובר בפתרון ידידותי לסביבה, שמצמצם את הצורך בכריתת עצים וכך חוסך את השימוש במשאבי טבע יקרים שהולכים ואוזלים. עם כל כך הרבה יתרונות נדמה שקשה מאוד להתחרות בו.

צוות המומחים של חברת TREX זמינים בטלפון מספר: 077-997-3060 לכל שאלה והתייעצות, כמו כן אתם מוזמנים למלא את הפרטים בטופס ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן