דק לחצר

רבות דובר על יתרונות הדקים הסינטטיים, והאינטרנט מלא במידע בנושא. אין ספק שלדק סינטטי יתרונות רבים, הן בתחום העיצוב, והן מסיבות פרקטיות. אך התקנת דק אינה חייבת להיות סיפור יקר במיוחד ויש מספר דרכים שבהן אפשר לחסוך מעט, במיוחד אם אתם אנשים שאוהבים לעבוד בידיים ומקבלים סיפוק ונחת מפרי עמלכם. איך ניתן לחסוך בעלויות התקנת דק לחצר? התקנת דק לחצר היא תוספת מרשימה ביופייה, אך לא זולה. במאמר זה נפרט מספר דרכים בהן תוכלו להוזיל מעט את העלויות.
אין כמו לשבת בסופו של יום על מרפסת עץ מוגבהת, וליהנות מכוס קפה באוויר הפתוח. התקנת דק לחצר תהפוך במהרה למקום המפלט שלכם ואל תתפלאו אם שאר בני המשפחה יראו במרפסת החדשה כפינת החמד האהובה עליהם בבית.

דק לחצר של חברת TREX מומחים בדקים סינטטיים לבריכה, דק לגינה ודק למרפסת

מחירו של דק עץ לחצר

חומרי הגלם הם מרכיב חשוב החישוב העליות של הקמת גינה, ויש לקחת אותם בחשבון בחישוב בתקציב כולו. 

• סוג הדק הנפוץ ביותר מיוצר מעץ טבעי, כגון דק מעץ איפאה או דק מעץ טיק בורמזי, והעלויות שלו יכולות להגיע ל-650 ואף ל-1000 ₪ ומעלה. מדובר בסכום לא מבוטל, במיוחד כאשר מדובר במרפסת רחבה וגדולה. האם זה אומר שתצטרכו לוותר על החלום? לא בהכרח. יש דרכים שונות בהן תוכלו להוזיל את העלויות.
• דרך אחת היא לבחור בסוג עץ זמין ופשוט יותר, כמו דק מעץ אורן. דק אורן הוא אחד הדקים המבוקשים ביותר, אם כי הסיבה לכך אינה דווקא מחירו הנמוך אלא כלל יתרונותיו. מחירו של דק אורן נע בין 250-350 ₪, ואין ספק שזהו מחיר אטרקטיבי לעץ טבעי. זה המקום להדגיש שהמחיר הנמוך הוא רק עבור רכישת הלוחות והתקנתם, ללא תוספות מיוחדות. כמו כן, יש לקחת בחשבון שדק אורן זקוק לחידוש ותחזוקה באופן שוטף וגם את העלויות האלו צריך לחשב.
• אפשרות נוספת היא לקנות דק במבוק. הבמבוק הוא פתרון המשלב בין בנייה ירוקה למראה העץ הייחודי, ובשל צמיחתו המהירה אין כרגע חשש שייצור דק לחצר מבמבוק יהווה פגיעה אקולוגית. מחירו של דק במבוק נמוך ביחס לעצים אחרים, ותוכלו למצוא דק במחיר 250-350 ₪ למטר. הדק עובר תהליך ליטוש ועיבוד, אשר הופך אותו לעמיד וחזק, ולכן הוא מתאים לשמש כדק לחצר, גם במקום שאינו מקורה.

דק לחצר של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים - בדק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דק לחצר – רק דק סינטטי

עוד דרך בה תוכלו לרכוש דק לחצר במחיר אטרקטיבי, היא לעבור לנישת הדקים הסינטטיים. אל תטעו, יש דקים סינטטיים אשר עולים יותר מדק עץ טבעי, וזאת בשל איכותם הגבוהה, אך ניתן למצוא גם דק סינטטי במבצע, לרגל חיסול מלאי, סגירת חנות או פיתוח של דגם חדש ומתקדם יותר. דוגמה טובה לכך ניתן לראות בקניית דק סינטטי מסוג טרקס דור 2, לעומת דקים סינטטיים – דור 3 שהוא הדור המתקדם והיקר יותר.  אגב, מחירי מבצע ניתן למצוא גם עבור דק עץ מסוגים שונים, כך שאם זה הכיוון שלכם כדאי לעקוב אחר פרסומים. הדרך הברורה מאליה להוזלת עלויות ברכישת דק לחצר, היא להתפשר על איכות הדק ולרכוש דק סינטטי זול. הדור החדש של הדקים הסינטטיים של חברת טרקס איכותיים עשויים מקומפוזיט, ומיוצרים בשיטה מיוחדת לאחר תכנון הנדסי מוקפד. לעומת זאת, דק סינטטי זול, הוא בעל יתרונות וחסרונות, אך בהשוואה לסוגי הדקים האחרים הוא נחשב לפחות איכותי וגם המראה שלו פחות דומה לעץ. לכן מחלקת המחקר והפיתוח של חברת טרקס, שהבינה שיש מאגר לקוחות שמעוניינים בדק איכותי אך זול יותר, יצרה סדרה חדשה של דקים מדור 2 במחירים נוחים לכל כיס, כך שגם הדקים הזולים יותר של טרקס הם איכותיים יותר בהשוואה לדקים אחרים בשוק. אנו מציעים לכם להגיע אלינו ולבחון בעצמיכם את הסוגים השונים. נציג מטעמינו ישמח לעזור לכם להגיע לבחירה הנכונה עבורכם.

דק לחצר של חברת TREX - מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

דק לגינה עשה זאת בעצמך

יש לכם יד טובה? נהנים מעבודות נגרות? אם אתם יודעים לעבוד בצורה מדויקת ואסתטית ויש לכם את הסבלנות הנדרשת, תוכלו לשלם פחות על התקנת דק. באתר קיים עמוד עם הוראות התקנת דק סינטטי מפורט מטעם חברת TREX, בנוסף ישנם גם סרטונים רבים בערוץ היטיוב של טרקס, מסרטונים אלו תוכלו ללמוד כיצד להתקין דק בעצמכם. התקנת הדק עצמו אינה מסובכת כלל, החלק המורכב יותר הוא הכנת התשתיות. התשתיות חייבות להיות חזקות ועמידות, כדי לעמוד בסטנדרטים בטיחותיים. עבודה מדויקת תיתן לך דק מפולס ללא שיפועים שאינם רצויים. אם אתם מתקינים דק על רצפת בטון מפולסת אז גם עבודת התשתיות אמורה להיות יחסית פשוטה. אך אם מדובר באיזור מלא באדמה שאינו מפולס, העבודה נעשית מורכבת יותר. קיימת גם אפשרות להזמין מתקין דקים מוסמך שעבר הכשרה של חברת TREX בהתקנת כל סוגי הדקים הסינטטיים. התקנה נכונה על פי הוראות היצרן, עם תשתית טובה ומרווחים נכונים בין קורות, חשובה גם עבור מראה אסטטי, אך גם תוודא שיש לכם אחריות מלאה לטווח של 25 שנים על המוצר.

דק לחצר של חברת TREX - התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים
מעוניינים בדק לגינה, דק לבריכה או דק למרפסת, הגעתם למקום הנכון. חברת טרקס, דקים סינטטיים, חיפוי קיר מדק סינטטי, התקנת דק ומעקות, מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או למלא פרטים לקבלת מידע נוסף.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן