דקים סינטטיים

הדקים הסינטטיים הם הלהיט החדש בעיצוב גינות ומרחבים ציבוריים. הם מעניקים מראה יוקרתי ואסטטי שמשתלב יפה עם צמחייה ורהיטי גן, אך עמידים מאוד ואינם דורשים תחזוקה. ניתן לחלק סוגי הדק הסינטטי מסוג קומפוזיט לדורות, כאשר בכל דור ניתן למצוא מגוון רחב של דקים סינטטיים בגוונים שונים ובאיכויות שונות. דק סינטטי מדור 2 אינו דורש תחזוקה, אינו נרקב, אינו מתעוות ואינו דוהה בשמש. דקים סינטטיים מדור 3 איכותיים עוד יותר, יש להם עמידות גבוהה בפני שריטות והם אינם סופגים כתמים. בנוסף לכך אפשר גם לכופף את הדקים הסינטטיים בזויות שונות, וכך לקבל מנעד גדול יותר של אפשרויות עיצוב.

חסרונות דק מעץ טבעי

הדק הסינטטי הומצא לראשונה בשנות התשעים על ידי חברת TREX האמריקאית, כפתרון לבעיות רבות שקיימות בדק עץ.
חשוב לזכור כי לדק מעץ טבעי יש חסרונות רבי כגון:

  • דק עץ דורש תחזוקה תקופתית.
  • אריחי דק עץ נוטים להנפח, להתעוות ולהסדק.
  • דק מעץ טבעי גם עלול לסבול ממזיקים שניזונים מעץ כגון טרמיטים.
  • אפילו עם תחזוקה מצוינת בסופו של דבר דק עץ יעבור תהליך של ריקבון ובלאי. בין אם מדובר בדק איפאה, דק במבוק, או דק אורן.
  • דקים מעץ טבעי אינם מחזיקים מעמד גם אם עושים להם חידוש דק בכל שנה. לאחר כמה שנים מגיעים לשלב שבו מוכרחים לפרק אותם מחוסר ברירה, פשוט כי הם אינם בטיחותיים יותר מאחר והעץ הטבעי מוציא שבבי עץ שיכולים להוות סכנה בטיחותית, ובדרך כלל גם נראים זוועה.

דק סינטטי של חברת TREX

דק סינטטי מקומפוזיט של חברת TREX עשוי מחומרים ממוחזרים עץ ופלסטיק. יש לו את המראה והחוזק של העץ עם העמידות של הפלסטיק. כאשר מנסים להתחשב יותר באיכות הסביבה ולבנות דק סינטטי בבנייה ירוקה, אין ספק שלדק סינטטי יש נקודות זכות רבות בהשוואה לדק עץ. לא רק שהוא עשוי מחומרים ממוחזרים ואינו דורש כריתה של עצים כלל, אלא גם העמידות שלו מצויינת. קיימים סוגים שונים של דק סינטטי בשוק , והדרך הכי פשוטה להבנת ההבדלים בניהם היא החלוקה לפי דורות, מכיוון שעם הזמן בזכות מחקר ופיתוח הומצאו דרכים שונות לייצור ושיפור המוצרים שבתחום.
הדור הראשון של הדק הסינטטי נראה יותר כמו, והוא נמכר בשוק הישראלי על ידי חברות שונות. הוא עמיד יותר מדק איפאה, הוא לא מתעוות עם הזמן ולרוב אינו נסדק, אך עדיין יש לו חסרונות רבים. דקים סינטטיים מהדור הראשון מושפעים מנזקי מזג האוויר. הם דוהים עם השמש, נרקבים בסביבות מים, נשרטים בקלות וסופגים כתמים. כשמתכננים בניית דק יש לבחור את חומרי הגלם בצורה חכמה. לא כל הדקים מיוצרים באותה האיכות. לדק סינטטי מדור 1 יש הרבה יתרונות, אך הוא נופל ביכולותיו מדקים סינטטיים מדור 2 או דקים סינטטיים מדור 3 . לכן חברת טרקס שהמציאה את תחום הדקים הסינטטיים ובכללם את הדור הראשון, אינה מייצרת הדור הזה כיום.

דקים סינטטיים - דור 2

הדור השני של הדקים הסינטטיים מתקדם יותר. כמובן שיש שונות בין החברות השונות, אבל באופן כללי אפשר להגיד שבנוסף לכל היתרונות שכבר קיימים בדק מהדור הראשון, רוב הדקים הסינטטיים מהדור השני לא נרקבים בסביבות מים ולא דוהים בשמש. חלקם אפילו עמידים לספיגת כתמים ברמה כזו או אחרת. הדקים הסינטטיים מהדור השני של טרקס שבאים במגוון של צבעים הם היפים והאיכותיים ביותר בקטגוריה, והם אכן אינם סופגים כתמים.

דקים סינטטיים - דור 3

הדור השלישי של הדקים הסינטטיים קיים רק אצל חברת טרקס, והוא כבר שייך לליגה אחרת. יש לו מראה מאוד יוקרתי שדומה הרבה יותר לעץ מכל דק אחר. מדובר בסדרה של דקים סינטטיים במגוון צבעים, שלא סופגים כתמים והם קלים ביותר לניקוי. אם נשפך על הדק אוכל או גריז, פשוט משפיצים עליו מים והליכלוך נעלם.
בנוסף למראה היוקרתי והיפה יש לדק הסינטטי מהדור השלישי שני יתרונות בולטים נוספים. הראשון הוא העמידות הגבוה של הדק בפני שריטות, מה תורם למראה הנהדר שנשמר לאורך שנים רבות. הייתרון השני הוא היכולת לכופף את לוחות הדק. אין צורך יותר לחשוב רק בקווים ישרים, את הדק הסינטטי מהדור השלישי של טרקס ניתן להתקין בצורה של עיגול, קשת, גל ועוד. אפשר לשלב צבעים שונים עם צורות, ציורים או עיטורים לתוך תבנית או דוגמה, שייתנו לדק שלכם מראה ייחודי לא סטנדרטי. רק הדקים הסנטטיים של טרקס נותנים לכם הזדמנות להשאיר חותם של סיגנון אישי בעיצוב. המגבלה היחידה שלכם היא הדימיון.

התקשרו עוד היום לטלפון מספר: 077-997-3060 או מלאו פרטים בטבלה ולנציגינו יחזרו אליכם עם המידע הרלוונטי בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן