דקים סינטטיים אורן (Rope Swing)

השילוב בין התחזוקה הפשוטה למראה המהודר הם סוד הקסם של דגם Rope Swing מבית חברת טרקס. כמו בכל מוצר אחר בבית, כשאתם מחפשים המלצות להתקנת דק, אתם מתמקדים בשלושה מאפיינים עיקריים: מחיר, פונקציונליות ומראה. דקים סינטטיים אורן של חברת טרקס עומדים בכל שלושת המאפיינים. אז במה תבחרו – דק עץ או דק סינטטי של חברת טרקס?

דק אורן, דקים סינטטיים אורן (Rope Swing) - חברת TREX מומחים בדקים סינטטיים לחצר, דק לבריכה ודק למרפסת

איך לבחור דק לבריכה?

לפני שעונים על השאלה אם לבחור דק עץ או דק סינטטי, צריך קודם להגדיר היכן יותקן הדק. אם אתם מעוניינים בריצוף דק מסביב לבריכה, אתם צריכים לחפש את התכונות הבאות:
● נעים למגע, גם כשהולכים יחפים.
● עשוי מחומר שמונע החלקה.
● עמיד בפני לחות ורטיבות.
את כל התכונות הללו תוכלו למצוא בדגמים של הדקים הסינטטיים של חברת טרקס, כאשר היתרון הברור של דקים סינטטיים אורן מדגם Rope Swing זה הגוון החום המיוחד, המזכיר חול חיוור. גם חדי עין לא יבדילו בין דגם זה לדק אורן טבעי.

דק אורן, דקים סינטטיים אורן (Rope Swing) - חברת TREX מומחים בדקים סינטטיים, דק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דק סינטטי לגינה ודק סינטטי למרפסת שמש

דקים סינטטיים אורן מתאימים למקומות נוספים ברחבי הבית, ולא רק כריצוף מסביב לבריכה. ניתן להתקין את הדק הסינטטי דגם Rope Swing גם בגינה וגם כדק במרפסות שמש. הדק ישמש כמתחם ישיבה ואירוח, ותוכלו לשלב אלמנטים נוספים כמו פרגולה, פינת ישיבה ומעשנת בשר  או מטבח חיצוני. המראה הייחודי של טקסטורת העץ משרה אווירה מיוחדת ונעימה ואם מוסיפים לכך את קלות התחזוקה והניקיון, הרי שאין מתאים יותר מדק סינטטי של חברת טרקס לריצוף מתחם בישול ואירוח. אתם לא צריכים לחשש שאחד מהאורחים יפיל בטעות כוס משקה, או שבמהלך הצלייה בגריל ייווצרו כתמים שומניים על הדק, מכיוון שבאמצעות מים ומעט סבון תוכלו להסיר את הכתם ולא יישאר סימן!

דק אורן, דקים סינטטיים אורן (Rope Swing) - חברת TREX מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

דקים סינטטיים לעומת דקים מעץ

אם כך, למה לא לבחור בדק אורן טבעי? זו בהחלט בחירה לגיטימית, אולם צריך להבין במה היא כרוכה. עץ האורן מצריך תחזוקה אשר כוללת ליטוש, שימון וחידוש. בנוסף, העץ עלול להתנפח במגע עם מים או בחשיפה ממושכת לשמש, ולכן מראה דק עץ אינו נשמר לאורך זמן. דק אורן נוטה להוציא שרף, לעבור דפורמציות, להישרט ולהתעוות. מסיבות אלו ואחרות, דק אורן טבעי אינו מתאים לשמש כריצוף מסביב לבריכה וגם לא במרפסות שמש או גינות פתוחות. השימוש העיקרי בדק אורן זה במתחמים מקורים או כשמחפשים אלטרנטיבה זולה לדק עץ.

דק אורן, דקים סינטטיים אורן (Rope Swing) - חברת TREX התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים

בניית דק סינטטי עשה זאת בעצמך

דק אורן מעץ טבעי הוא כרגע הזול ביותר בשוק. מחירו הממוצע של דק אורן הוא כ 300-450 ₪ למטר כולל התקנה. העלויות של חידוש דק בכן שנה הן בערך 50-70 ₪ למ"ר. מחיר של דק אורן סינטטי הוא כ 600-800 ₪ למ"ר כולל התקנה, ואין צורך בתחזוקה. בחישוב מהיר אם משקיעים ומתקינים דק סינטטי, תוך כ 5 שנים כבר מכסים את העלויות של התחזוקה.
אמנם מחירו של דק סינטטי איכותי אינו נמוך, אך בחישוב הכלכלי יש לקחת בחשבון את היתרונות של הדק הסינטטי:
• הדק הסינטטי אינו נשחק או צובר בלאי ולכן לא תצטרכו להחליפו תוך מספר שנים.
• למעשה חברת טרקס מספקת למוצריה 25 שנות אחריות וזה כשלעצמו מעיד על האמון שהיא נותנת בדקים שהיא מייצרת ומשווקת.
• ניתן לקבל מחברת TREX נתונים טכניים לדק סינטטי והוראות התקנת דק סינטטי המסביר באופן מפורט שלב אחרי שלב איך לבצע את ההתקנה, ללא צורך בשירות של מתקין מקצועי.
• קל מאוד לנקות את הדק הסינטטי רק עם מים ומעט סבון.
• הדק הסינטטי בטיחותי ואין סיכון ששבבי עץ יצאו מתוך הדק ויפצעו רגליים יחפות המסתובבות ברחבי הגינה, הבריכה או החצר.
• הדק הסינטטי נעים למגע ועשוי מחומר שמונע החלקה.
• דק סינטטי עמיד בפני לחות ורטיבות.
חשוב מאוד להתקין את התשתית של הדק באופן מקצועי עם פלס מושלם, אחרת הדק עצמו יצא עקום. בסופו של דבר השאלה היא האם אתם אוהבים לעבוד עם הידיים ורוצים להתקין את הדק בכוחות עצמכם, או שאתם חוששים שהעבודה לא תהיה מספיק מדויקת, ואז ניתן לבקש מטרקס את רשימת המתקינים המומלצים שלה.

דוגמה ללוח דקים סינטטיים אורן (Rope Swing) - טרקס דקים סינתטיים חיפוי קירות חוץ סינטטיים דמוי עץ, התקנת דק סינטטי ומעקות חוץ סינטטיים דמוי עץ
יש מקרים בהם מומלץ מראש להזמין התקנה מקצועית, למשל דק סינטטי לגינה בעלת שיפועים בה יש צורך להתקין את הדק בזוויות מיוחדות, או כאשר רוצים דק מכופף כדי ליצור צורה מעוגלת ועיצובים שונים. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או למלא פרטים ונציגינו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן