דק סינטטי במבוק (Sunset Cove)

לעיצוב בית במראה כפרי אלגנטי באווירה חמימה ומזמינה, אתם צריכים לשקול תוספת של התקנת דק. אם בשנים קודמות תחום עיצוב הפנים התמקד בחלל הפנימי של הבית, הרי שכיום יש דגש גם על המרחב החיצוני, כולל קירות המבנה, שביל הגישה, בחירת דלת כניסה, חיפוי קירות חיצוניים מרפסות וגינה. עיצוב חזית מטופחת ואסתטית מלמדת רבות על דיירי הבית, בתי עסק ומוסדות ולכן רלבנטית למי שמעוניין לשמור על מוניטין וליצור רושם ראשוני חיובי.

דק סינטטי במבוק (Sunset Cover) של חברת TREX - מומחים במעקות למדרגות חוץ לבתים פרטיים, משרדים, בתי עסק ומוסדות

עיצוב הבית על פי קריטריון בנייה ירוקה

אחד האלמנטים המבוקשים ביותר בעיצוב המרחב החיצוני, הוא דק. הדק משמש כרצפה הן במרפסות והן בגינות, כאשר ניתן לבחור בין התקנת דק גדול לריצוף כל הגינה או בשטח תחום כמו תחת פרגולה או מסביב לבריכה.
בדומה לפרגולות, גם בדק הנטייה היא לבחור אוטומטית בעץ כחומר גלם, ואכן יש לכך יתרונות רבים. עם זאת, צריך לזכור שעצים הם משאב טבע יקר וייצור דקים מוביל לכריתה מסיבית של עצים ופגיעה ביערות ובשטחים ירוקים ברחבי העולם. העלייה במודעות לאיכות הסביבה הובילה ליצירת פתרונות אלטרנטיביים, לפיהם פועלים אלו המעוניינים לבנות ולעצב את ביתם על פי עקרונות הבנייה הירוקה. עקרונות אלו נועדו לשלול או לצמצם את הפגיעה במשאבי הטבע והעדפה של חומרים ממוחזרים.
דק במבוק נחשב לאחד הדקים הזולים. קני הבמבוק צומחים במהירות ולכן כריתתם לצורך ייצור דק אינו נחשב לפגיעה קיצונית באוצרות הטבע. כדי שהבמבוק יוכל לשמש לייצור דק, הוא עובר תהליך עיבוד אשר כולל שילוב של חומרים מעובדים.
אך גם בנייה של דק במבוק אינה נחשבת לבנייה ירוקה. אחד הקריטריונים של בנייה ירוקה היא בנייה חסינה ועמידה שאין צורך לתחזק אותה או להחליף אותה לשנים רבות, כך שהיא משפיעה באופן מינימלי על שימוש במשאבי טבע. חשוב לזכור שהבלאי של דק עץ טבעי הוא גבוה, גם כאשר מדובר בדק במבוק. זה נכון שבתחזוקה שוטפת שמתקיימת מינימום פעם בשנה ניתן להוריד את קצב ההתדרדרות של הדק, אך לא ניתן למנוע זאת לחלוטין, ובסופו של דבר יהיה צורך להחליף את הדק לאחר מספר שנים. כמו כן, מרבית החומרים המשמשים לתחזוקת דק עץ אינם נחשבים לירוקים, ועלולים לפלוט גזים רעילים.

דק סינטטי במבוק (Sunset Cover) של חברת TREX - מומחים חברת TREX בדקים סינטטיים, דק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

דקים מעץ לעומת דקים סינטטיים

בקבוצת הדקים המיוצרים מעץ טבעי, ניתן למנות דק איפאה, דק טיק בורמזי ודק אורן כסוגים הפופולריים, כאשר לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים משלו וטווח מחירים שונה. לעומתם, יש דקים אשר מיוצרים מחומרים מעובדים וסינטטיים, המהווים חלופה ראויה ולעתים אף טובה יותר מדק עץ.
דקים סינטטיים של טרקס הם דקים ידידותיים לסביבה, מכיוון שהם מיוצרים מתערובת חומרים ממוחזרים. החברה מתגאה בכך שעד היום לא היה צורך לכרות עצים כדי לאפשר את פעילות החברה ושיווק המוצרים, אך מלבד היותם מוצרים ירוקים, יש להם יתרונות רבים נוספים.

דק סינטטי במבוק (Sunset Cover) של חברת TREX - התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים

כל מה שרציתם לדעת על דק במבוק מחיר למטר

מחיר הזמנת דקים סינטטיים מבמבוק מחושב על פי תעריף למטר, והוא נע בטווח 550-700 ₪. התקנת דק במבוק נחשבת לפשוטה ולא מורכבת, כאשר ניתן להתקין את הדק במרפסות, בגינות, בגגות וגם מסביב לבריכה כדי למנוע החלקה. אך חייבים לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה השוטפת, שאותה חייבים לעשות בכל שנה. מחיר שימון וחידוש דק במבוק הוא כ 50-70 ₪ למ"ר.
לעומת זאת מחיר התקנת דק במבוק סינטטי הוא 600-800 ₪ למ"ר, ואין צורך בתחזוקה. בחשבון פשוט ניתן לראות כי הרבה יותר משתלם להתקין דק במבוק סינטטי, מאשר דק במבוק מעץ טיבעי.

דק סינטטי במבוק (Sunset Cover) של חברת TREX -
למה כדאי לבחור בדק סינטטי?

דק במבוק סינטטי הוא דק סינטטי בעל עמידות גבוהה, שניתן לכופף ולהתאים לצורות שונות. מדובר ביתרון משמעותי במיוחד כשרוצים להתקין דק למרפסות או דק סביב בריכות, שאינם מלבניים או ריבועיים, וגם כשיש צורך בשיפועים וזוויות. והעלויות? לא גבוהות כפי שחשבתם.
הדקים הסינטטיים של חברת טרקס מדמים את טקסטורת העץ ומאפשרים לכם ליהנות מדק סינטטי איכותי ועמיד, תוך שמירה על המראה האלגנטי והחמים שחיפשתם. בנוסף, סוגי הדקים הסינטטיים השונים של חברת TREXאינם דליקים, אינם מחליקים ואין סכנה שיצאו שבבים שעלולים לגרום לפציעה אם הולכים יחפים.
לדק הסינטטי של טרקס יש יתרון עיצובי מובהק על פני האחרים ותוכלו לבחור מתוך מגוון רחב של צבעים ודגמים.

דוגמה ללוח דק סינטטי במבוק (Sunset Cove) - טרקס דקים סינתטיים חיפוי קירות חוץ סינטטיים דמוי עץ, התקנת דק סינטטי ומעקות חוץ סינטטיים דמוי עץ
מלבד המראה הייחודי, האחריות שניתנת בקניית דק סינטטי של חברת טרקס מדור 3, הדקים הסינטטיים עמידים לשנים רבות, ללא כל צורך בפעולות תחזוקה מורכבות ויקרות, כך שהמחיר לטווח הרחוק משתלם. אצלנו תמצאו גם חיפוי עץ סינטטי לקיר, התקנת דק, ומעקות. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או למלא פרטים ונציגינו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן