בנייה ירוקה עם דק סינטטי

אין כמו גינה מטוחפת ועשירה בצמחים, מסלעות וערוגות בשילוב אריחי דק. בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בפופולריות של התקנת דק בחלקים החיצוניים של הבית וגינות כאלמנט עיצובי. בניית דק לחצר מגדילה את השטח החיצוני של הבית והופכת את היציאה לגינה לחוויה נעימה וכיפית.
אך חשוב לציין, בניית דק מעץ טבעי זהו מעשה שאינו ידידותי לסביבה. קודם כל, עץ הוא משאב טבע שצומח לאט, והוא חומר מתקלה. חשוב להבין שכדי להשיג את העץ שממנו בונים את הדק צריך קודם כל לכרות עצים. עם השנים וצימצום היערות כבר לא פשוט כמו פעם להשיג עץ והמחירים של זנים מסוימים הולכים ועולים.
גם אם משיגים את העץ מיערות שנמצאים תחת פיקוח והשגחה, עדיין לא כדאי לבנות מעץ טבעי. דקים מעץ חשופים למזיקים כגון טרמיטים. עם הזמן הם עלולים להירקב מחשיפה למים כמו גשם או בריכה, ולדהות בשמש. יחד עם זאת הם עלולים להתעוות ולהוציא קוצים עד שלא נעים ללכת עליהם יחפים. אם נשפך עליהם אוכל או שמן, הכתם נספג ומאוד קשה לנקות אותו. כמו כן, דק עץ דורש תחזוקה רבה: שיוף, ליטוש, שימון וצביעה. סוג ותדירות התחזוקה תלויה בזן העץ, ונעה בין פעם לפעמיים בשנה. ללא התחזוקה המראה של העץ מתדרדר במהירות, ולאחר זמן מה הוא עלול להסדק ולהישבר עד שאין ברירה אלא להחליפו.

בנייה ירוקה עם דק סינטטי של חברת TREX - התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים

דק סינטטי

ובכל זאת, מצב משק המים בארץ הופך את הטיפול בגינות ליקר ולא משתלם, במיוחד בחודשי הקיץ. בניית דק בגינה הוא פתרון אסטטי, פרקטי וחסכוני. שילוב דק סינטטי עם חלקי אדמה שיש בה צמחייה, ערוגות, עציצים אולי אפילו מפל מים נותן מראה ייחודי ואווירה של טבע, ומוריד את כמות המים הנדרשת להשקייה, ואת ההוצאות הכרוחות בתחזוק הצמחים.
דקים סינטטיים נותנים את הפתרון המושלם- הם אינם דורשים כריתה של עצים, אינם רגישים לתנאי הסביבה כמו עץ. כמו כן, הם עמידים מאוד ואינם דורשים תחזוקה. קיימים בשוק סוגים שונים של דק סינטטי, חשוב לבחור דק איכותי ועמיד במיוחד שמגיע עם אחריות לכך שיראה נפלא במשך שנים.
יש לציין את התרומה של חברת TREX דקים סינטטיים, חיפוי קיר מדק סינטטי, התקנת דק ומעקות למאמץ העולמי בשמירה על איכות הסביבה. חברת טרקס התחילה את דרכה בתחילת שנות התשעים בארה"ב, כאשר היתה שם תנופה בענף בניית הדקים. הם הבינו שכמות העצים הנכרתים מידי שנה על מנת לספק את צרכי שוק הדקים ממשיכה להרקיע לשחקים ויערות הגשם בסכנה. על כן לאחר מחקר ופיתוח הם היו הראשונים שהתחילו לייצר לוחות דק סינטטיים כדי להוריד את הפגיעה במשאבי הטבע. מדובר היה בהימור אדיר – הם היו הראשונים בשוק עם מוצר כזה, ושם החלה מהפכת הדקים הסינטטים – מהפכה שממשיכה עד היום.

בנייה ירוקה עם דק סינטטי של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים לחצר, דק לגינה ודק למרפסת

דקים סינטטיים של חברת TREX

הדק הסינטטי שהמציאו חברת טרקס האמריקאית נקרא באנגלית Composite deck. הדק הסינטטי מורכב מסיבי עץ ממוחזרים ומסיבי פלסטיק ממוחזרים. העץ מגיע משאריות ופסולת של עץ ומהנסורת של נגריות שנשאבות ומובלות אל המפעלים. שקיות פלסטיק נאספות מרשתות מרכולים מכל רחבי ארה"ב ומגיעות גם הן אל המפעלים. בכל שנה מגיעים אל המפעלים של טרקס 70% משקיות הניילון של צרכני ארה"ב (3.1 מילארד שקיות בשנה!), וכ- 90,000 טונות של פסולת עץ ונסורת עץ. חברת טרקס מונעת הטמנת 190,000 טונות של פסולת בכל שנה. תהליך הייצור של דקים של טרקס נעשה בצורה מבוקרת. החומרים שמגיעים אל המפעלים הופכים לסיבים עבים וארוכים. סיבי הפלסטיק וסיבי העץ עוברים תהליך כימי שבו הם הופכים לחומר קומפוזיט שיש לו תכונות משותפות לעץ ולפלסטיק. 95.4% מהחומרים שמהם מיוצרים הדקים של טרקס הם ממוחזרים. חברת טרקס גאה מאוד בעובדה שמעולם לא נכרת ולו עץ אחד כדי לייצר את הדקים הסינטטיים שלה.
בניית דק סינטטי של טרקס נחשבת לבניה ירוקה גם מכיוון שהעמידות כל כך גבוהה, שלא תצטרכו לבזבז חומר ולבנות דק נוסף לשנים רבות. כך גם נמנעים מכריתת עצים, וגם ממחזרים פסולת תעשיה של העץ ופלסטיק, וזוכים לשימוש אפקטיבי לאורך שנים רבות.

חברת טרקס הינה הראשונה בתחום הדקים הסינטטים שקיבלה הסמכה בינלאומית של
International Code Council Evaluation Service®
Verification for Recycled Content – (ICC-ES)* SAVE
קיים תקן אש ישראלי לדקים הסינטטים של חברת טרקס ותקן אש אמריקאי לדקים הסינטטיים של חברת טרקס.

בנייה ירוקה עם דק סינטטי של חברת TREX - מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר
בנייה ירוקה עם דק סינטטי של חברת TREX - דק לחצר, דק למרפסת, דק לבריכה או דק לגינה עושים רק עם המקצוענים בתחום הדקים הסינטטיים - חברת trex. אנו מומחים גם בהתקנת דק, מעקות חוץ וחיפוי קירות חוץ
אם גם אתם מעוניינים לשמור על הסביבה ויחד עם זאת ליהנות מגינה מטופחת ועשירה בצמחים, מסלעות וערוגות בשילוב אריחי דק. אנו מזמינים אתכם להגיע לאולם התצוגה שלנו בכתובת: יד חרוצים 6, נתניה, על מנת להתרשם מסוגי הדקים הסינטטיים השונים, לקבל הסבר מפורט ומידע. כמו כן תוכלו להתקשר לטלפון מספר: 077-997-3060 או מלאו פרטים בטבלה ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן