דק לבריכה

בנית בריכה בבית פרטי הוא כבר לא חלום לעשירים בלבד. הרבה לקוחות פרטיים בוחרים להתקין בריכה בחצר האחורית. בין אם חופרים באדמה או בונים בריכה עילית, יש עוד מספר אלמנטים שיש לקחת בחשבון ולתכנן בצורה מדויקת כדי שהתוצאות יהיו יפות ופרקטיות. אחד האלמנטים הוא העיצוב סביב הבריכה, שמומלץ שיהיה יפה, אך חשוב שיהיה עמיד בפני מים ולא מחליק. לכן בדרך כלל לא מתקינים שם קרמיקה, והבחירה הפופולרית ביותר היא דק סינטטי. עד לפני מספר שנים, שימשו סוגים שונים של אבנים כאופציה המועדפת לריצוף מסביב לבריכות. כיום הנטייה היא להתקין דק סינטטי.
התקנת דק סינטטי לבריכה ניתן לראות במתחמי נופש ובצימרים חדשים, אך גם בבתים פרטיים. החלפת ריצוף האבן הקלאסי בדק, היא מהלך הנובע משיקולים אסתטיים וגם כתוצאה מן היתרונות הרבים שיש לסוגי הדקים הסינטטיים השונים. מדוע יש צורך להתקין דק לבריכה ובמה זה שונה מחצר רגילה? ראשית חשוב לציין שאכן גם בחצר רגילה, יש משפחות רבות אשר בוחרות להתקין דק סינטטי לגינה בחלק מן החצר או בכולה. עם זאת, בחירת סוג הדק הסינטטי לחצר שונה מבחירת דק לריצוף מסביב לבריכה במספר נקודות. בדק לבריכה שמים דגש על דק בטיחותי שימנע החלקות, לא יתחמם במהירות כדי שניתן יהיה ללכת עליו בצורה נוחה וברגליים יחפות ולסיום, הדק צריך להיות בעל עמידות גבוהה בפני רטיבות, מכיוון שהוא חשוף תמידית למים. במאמר זה נדבר על עובדות שכדאי לדעת לפני שבוחרים איזה דק להתקין מסביב לבריכה.

דק לבריכה של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים לחצר, דק לגינה ודק למרפסת

סוגי דקים סינטטיים לבריכה

● דק איפאה – דק איפאה מתאים לאוהבי העץ הטיבעי, והוא נחשב לעץ איכותי ועמיד ביחס לזנים אחרים. חסרונותיו נובעים מן המחיר הגבוה והצורך בתחזוקה קבועה. דק איפאה יש לתחזק ולחדש פעם בחצי שנה אם רוצים שישמור על היופי שלו ושלא יוציא שבבים. מכיוון שהדק אמור להיות מותקן סביב הבריכה, צריך חומר שאפשר ללכת עליו יחפים ולא לקבל קוצים ברגליים.
● דק במבוק – דק במבוק מאפשר לשמור על המראה הייחודי של העץ, כולל הטקסטורות והגוון העמוק, מבלי לפגוע ביערות הגשם. בנוסף, מחירו של דק במבוק נמוך ביחס לדק איפאה, וההתקנה שלו נחשבת לפשוטה וקלה יותר.
בכל שימוש בעץ כחומר גלם לייצור דק, צריך לקחת בחשבון את החסרונות:
• שהחשיפה למים עלולה לגרום לריקבון בעץ, וכתוצאה מכך עם השנים עלולות לצוץ בעיות בטיחותיות.
• בנוסף, דקים מעץ מתעוותים עם השנים ועלולים לצאת שבבים, המהווים סיכון בטיחותי ובריאותי לכל מי שיסתובב יחף בקרבת הבריכה.
• כמו כן, במידה ומדובר בבריכה לא מקורה, זכרו שעץ נוטה לדהות והמראה המרשים שיתקבל במועד ההתקנה, אינו יישמר לאורך זמן בשל החשיפה המרובה לשמש. מסיבות אלו ואחרות, כדאי להכיר גם את הסוג השלישי וזהו דק סינטטי.

דק לבריכה של חברת TREX - מומחים בדקים סינטטיים - בדק איפאה, דק במבוק, דק טיק, דק אפור ודק אורן

היתרונות של דק סינטטי

דק טרקס הוא דק סינטטי איכותי, המיוצר בטכנולוגיה מתקדמת. טרקס אמנם מדמה עץ יותר מכל סוג אחר של דק סינטטי הקיים בשוק, אך אינו מצריך תחזוקה מיוחדת והוא נחשב לעמיד בפני שינויי מזג האוויר. דקים סינטטיים הם המומלצים ביותר להתקנה סביב בריכה בזכות העמידות המצויינת שלו נגד מים. דק סינטטי לעולם לא ירקב ולא יושפע מהכלור ומשאר החומרים שמצויים בבריכה. אחד היתרונות המרכזיים של דק סינטטי טרקס נעוץ לא רק ברמת העמידות הגבוהה שלו, אלא בגמישות החומר. ניתן לכופף את כל סוגי הדקים הסינטטיים של חברת TREX וליצור מהם עיצובים שונים ולהתאים את הדק לכל בריכה ולא משנה אם היא מרובעת או עגולה.
הדקים הסינטטיים של טרקס הם אידיאלים להתקנה סביב בריכה מכיוון שהם לא יושפעו מהחשיפה הקבועה למים ולתנאי מזג האוויר המשתנים. הדק הסינטטי של טרקס לעולם לא יתעוות, ולא יוציא שבבים, לא יאבד מהצבע והמראה שלו ישמר לשנים ארוכות – לכן גם ניתנת למוצר אחריות של 25 שנים. לא תמצאו את עצמיכם מבלים את אחר הצהריים עם פינצטה בניסיון להוציא קוצים להרגליים. בנוסף, הדקים של טרקס קלים מאוד לניקוי, אם נשפך עליהם אוכל שומני, הכתם לא ייספג, וצריך לנקות אותו רק עם מים.
החיסרון של דק טרקס זה המחיר היקר, אך אם לוקחים בחשבון את העובדה שדק טרקס סינטטי יוכל לשמש אתכם למשך שנים רבות, ללא צורך בהשקעת כספים בשימון, ליטוש וצביעה, התמורה בהחלט שווה את המחיר. התעריף של דק לבריכה נמדד במחיר דק למטר, בתוספת עלויות ההתקנה. במידה ומדובר בדק עץ, טווח המחירים נע מ-300 ועד למעלה מ-1000 ₪, תלוי בסוג העץ ואיכותו. מחירו של דק סינטטי הוא בערך 650 למטר.

דק לבריכה של חברת TREX - מומחים בדק סינטטי לגינה, דק למרפסת שמש ודק לחצר

בניית קונסטרוקציה לדק סינטטי

בניית קונסטרוקציה לדק היא חלק מהותי מתהליך ההתקנה, במיוחד כאשר מדובר בשטח אדמה חשוף שיש ליישר או להגביה. בניית הקונסטרוקציה משפיעה גם כן על המחיר להתקנת דק סינטטי. על משטח בטון התקנת הדק הסינטטי נחשבת לפשוטה ומהירה ולעומת זאת תצטרכו לשלם תוספת עבור התקנת דק סינטטי לבריכה על אדמה חשופה וגם אם תרצו להגביה אותו מעט. 
חשוב להשתמש בחומרים הנכונים בבניית הדק. עדיף שלא להשתמש בתשתית עץ, אלא בתשתית ממתכת, מכיוון שמדובר בסביבה שחשופה למים רוב הזמן, ותשתית עץ תחזיק מעמד פחות זמן. ההתקנה עצמה נעשית באמצעות מחברים, רצוי מפלדה, כדי שלא יתנפחו או יתעוותו עם הזמן, וישמרו על חיבור יציב וחזק. 

דק לבריכה של חברת TREX - התקנת דק סינטטי באופן עצמאי עם הוראות התקנת דק סינטטי ונתונים לטכניים לדק סינטטי. לחברת טרקס תקן אש ישראלי ואמריקאי לדקים סינטיים

נשמח לעזור לכם להגשים חלום

בחברת טרקס תוכלו להנות משירות אדיב ,מחירים נוחים ומוצרים באיכות גבוה. נשמח לשבת אתכם ולהסביר על מגוון סדרות יחודיים של לוחות דק ליצירת חללי חוץ חלומיים. כך גם תחסכו אלפי שקלים בשנה עם לוחות הדק ללא התחזוקה, וגם תקבלו את דק החלומות שלכם, שיהיה יפה ומעוצב, וגם יהיה חזק, עמיד ויאריך ימים. העשירו את סביבת החצר שלכם עם יופי טבעי ואיכות של דק טרקס. השקעה שמשתלמת לטווח הרחוק.

דק לחצר, דק למרפסת, דק לבריכה או דק לגינה עושים רק עם המקצוענים בתחום הדקים הסינטטיים - חברת trex. אנו מומחים גם בהתקנת דק, מעקות חוץ וחיפוי קירות חוץ
מעוניינים לחסוך בעלויות ההתקנה של הדק הסינטטי? בניגוד לדק איפאה, המחייב התקנה בידי איש מקצוע, עם דק לבריכה של חברת טרקס אתם יכולים לקבל הסבר מפורט אודות שלבי ההתקנה וערכת מחברים שישמשו אתכם לשלבים השונים. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בטלפון מספר: 077-997-3060 או למלא פרטים ונציגינו יחזור אליכם בהקדם.

לקבלת הצעת מחיר

דילוג לתוכן